Henkilöstö

Elina Tiistola

Toimitusjohtaja

0452594701 / elina.tiistola@nemova.fi

  • Toimintaterapeutti, psykiatria
  • Erityisped.approbatur
  • AMK opintokokonaisuus, psykiatrisen osaamisen vahvistaminen

Mika Rostedt

Toiminnanjohtaja

045 179 4055 / mika.rostedt@nemova.fi

  • sosionomi AMK
  • nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja
  • päihdetyöntekijä
  • lasten ja nuorten erityisohjaaja
  • TCI – terapeuttinen kriisiväliintulo
  • Theraplay
  • The Working Model of the Child Interview (WMCI)
  • Valokuvaterapauttinen työskentely
  • Reflektiivinen kyky ja sen vahvistaminen
  • MIM- Marschak Interaction Method
  • Yhteisökoulutus
  • Dialogitaitoja vihapuheen käsittelyyn
  • NLP -tukiperhekoulutus

Juuso Räihä

Vastaava ohjaaja

0442382569 / juuso.raiha@nemova.fi

  • Sosionomiopiskelija (AMK)
  • Lasten ja nuorten erityisohjaaja
  • Nuoriso- ja yhteisöohjaaja
  • AMK opintokokonaisuus, psykiatrisen osaamisen vahvistaminen

Joona Forsström

Ohjaaja

0449876190/ joona.forsstrom@nemova.fi

  • Yhteistöpedagogi
  • Lastensuojelun koulutuskokonaisuus 30op (avoin AMK)

Juuso Santakivi

Ohjaaja

0451961303  juuso.santakivi@nemova.fi

  • Sosionomi (AMK)
  • Kasvatustieteen perusopinnot
  • Seikkailukasvatuksen opintoja
Hannu Saarnio

Hannu Saarnio

Nepsyvalmentaja/Ohjaaja

044 242 0352 / hannu.saarnio@nemova.fi

  • Sosionomi (AMK)
  • Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja
  • Sosiologian opintoja avoimessa yliopistossa

Niina Koski

Nepsyvalmentaja/Ohjaaja

0505537726 / niina.koski@nemova.fi

  • KM erityispedagogiikan asiantuntija

  • Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

  • Ammatillinen opettaja
  • Lapsi- ja perhetyön perustutkinto
  • Päivähoitaja

Kristiina Tala

Ohjaaja

0505566809/ kristiina.tala@nemova.fi

  • Sosionomi (AMK)

Heli Clarke

Sosiaalityöntekijä

044 243 1810 / heli.clarke@nemova.fi

  • YTM, laillistettu sosiaalityöntekijä
  • Perheterapeutti (ET)

Hertta Aaltonen

Psykologi

Yhteystiedot lisätään pian

PSM, laillistettu psykologi

Hannu Aarras

Ohjaaja

0406659078 / hannu.aarras@nemova.fi

  • psykiatrinen sairaanhoitaja
  • ADHD-valmentaja
  • kriisityöntekijä

Anna-Maria Rantalainen

Ohjaaja

puh. lisätään pian / email lisätään pian

  • Sosiaalityön opiskelija (Turun yliopisto)

  • Koulunkäynnin ohjaaja (Omnia)

  • Ihmiskaupan uhrien tunnistamis- ja auttamistyön kouluttaja (IOM)

  • Doula

  • Imetysohjaaja (WHO)

  • Turvapaikkaprosessien ja pakolaistyön asiantuntija

  • Sosiaaligerontologian perusopinnot (Turun yliopisto)

  • Kestävän kehityksen perusopinnot (Turun kauppakorkeakoulu)

Mari Reivonen

Ohjaaja

puh. lisätään pian / email lisätään pian

  • Sosionomi (AMK)
  • Lapsi ja perhetyön perustutkinto, Lastenohjaaja
  • Erityissosiaaliohjaus (YAMK, kesken)

Eveliina Salo

Ohjaaja

puh. lisätään pian / email lisätään pian

  • sosionomi (AMK)

Timo Turunen

Ohjaaja

0451724733

  • Nuoriso-ohjaaja

Hermanni Eskoli

Ohjaaja

044 2352697 / hermanni.eskoli@nemova.fi

Carina Seikkilä

Ohjaaja

  • seksuaaliterapeutti
  • sosionomiopiskelija (AMK)
  • nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja
  • päihdetyöntekijä

Anu Merta

Ohjaaja

  • Sosionomi AMK
  • Sosiaalityön aineopinnot
  • Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

Eeva-Leena Rostedt

Osakas